𝑬́𝒍𝒎𝒆́𝒏𝒚- 𝒆́𝒔 𝒍𝒂́𝒕𝒗𝒂́𝒏𝒚𝒑𝒆𝒓𝒈𝒆𝒕𝒆́𝒔 𝒂𝒛 𝑨𝒈𝒐́𝒓𝒂́𝒃𝒂𝒏 – 𝑲𝒐̈𝒔𝒛𝒐̈𝒏𝒋𝒖̈𝒌, 𝒉𝒐𝒈𝒚 𝒆𝒏𝒏𝒚𝒊𝒆𝒏 𝒆𝒍𝒋𝒐̈𝒕𝒕𝒆𝒕𝒆𝒌!

2026.06.22

𝑬́𝒍𝒎𝒆́𝒏𝒚- 𝒆́𝒔 𝒍𝒂́𝒕𝒗𝒂́𝒏𝒚𝒑𝒆𝒓𝒈𝒆𝒕𝒆́𝒔 𝒂𝒛 𝑨𝒈𝒐́𝒓𝒂́𝒃𝒂𝒏 – 𝑲𝒐̈𝒔𝒛𝒐̈𝒏𝒋𝒖̈𝒌, 𝒉𝒐𝒈𝒚 𝒆𝒏𝒏𝒚𝒊𝒆𝒏 𝒆𝒍𝒋𝒐̈𝒕𝒕𝒆𝒕𝒆𝒌!💛

Szombaton, a Múzeumok Éjszakája keretében megtartottuk idei első élmény- és látványpergetésünket az Aba-Novák Agóra Kulturális Központban. 😊

A pergetésre szánt kereteket közvetlenül a városi méhcsaládunktól, a program előtt hoztuk le, így a látogatók szinte még kaptármeleg állapotában láthatták és kóstolhatták meg a frissen pergetett mézet. 🐝🍯

Nagy érdeklődés övezte a fedelezést, a pergetés folyamatát, és sokan a pergető tekerését is kipróbálták. Természetesen élő méhekkel is készültünk: a bemutató kaptárban a városi méhcsalád dolgozóit is megcsodálhatták az érdeklődők, így testközelből ismerkedhettek meg ezekkel a csodálatos rovarokkal. 🐝💛

A kóstolás sem maradhatott el. A résztvevők megízlelhették termelői mézeinket és kézműves mézkülönlegességeinket, de a nap sztárja kétségkívül a frissen pergetett városi vegyes virágméz volt, amelyet az Agóra tetején élő méhcsaládunk gyűjtött!🍯😍

Sokan megkóstolták a frissen fedelezett mézes lépet is, és volt, aki annyira megszerette, hogy még egy kis darabot elvitelre is kért belőle!🥰

Ezúton is hálásan köszönjük Angi ikertestvérének a segítséget, aki egész délután a mézkóstoltatásnál segítette a munkánkat, és nagyban hozzájárult a program sikeréhez! 💛

Külön köszönettel tartozunk az Aba-Novák Agóra Kulturális Központnak a lehetőségért, a bizalomért és a sok segítségért, amelyet a szervezés során kaptunk!

Köszönjük mindenkinek, aki ellátogatott hozzánk! Öröm volt látni, hogy ennyien érdeklődtök a méhek világa és a méhészet iránt. 🐝🍯💛

Laci és Angi

#gujkaméhészet #szolnok ,#mézpergetés #városiméhek #városiméhészet #múzeumokéjszakája 

Share